בחירת דירה מחיר למשתכן – מה שהתרחש בקומה השניה בקריית חיים

הזמינו אותנו לבחור דירה בפרויקט מחיר למשתכן. מי בכלל יודע לבחור דירה, לך תבחר לך איפה תרצה לגור. מקצרים לך את אי הוודאות, מישהו בממשלה לחץ על כפתור והרולטה עצרה על פרדסיה. הצטרפנו מאוחר לפרויקט עקב ביטול של זוכה אחר לכן שאר הזוכים בחרו כבר את כל דירות הארבעה וחמישה חדרים הרגילות ונשאר לנו לבחור דירת גן או פנטהאוז. ולא גרת בפנטהאוז . רק להגיד את המילה הזו פנטהאוז עושה לך פחד גבהים וקצת מרגיש כמו מקום שהיית רוצה להיות מוזמן אליו לשישי צהריים ולא מקום לגור בו. אני תן לי אדמה וחתיכת שמיים. תן לי דשא כי ככה זה, צריך דשא.

קראתי טוב טוב את המייל מ"מחיר למשתכן"

" לצורך בחירת הדירה תקדיש לך החברה 45 דקות, ובמהלכן תתבקש להגיע להחלטה. לכן מומלץ להכין רשימת עדיפויות לדירות, לפי המידע המתפרסם באתר הקבלן ו/או באתר ההרשמה להגרלות. "

וואו 45 דקות שלמות להבין איזו דירה אני רוצה. נותרו כ16 דירות גן ושמונה דירות פנטהאוז. הכנו רשימת עדיפויות לדירה על פי האתר. אתה נוסע, לוקח יום חופש, יום שמשי ואתה מפליג על כביש החוף לקריית חיים בעקבות גורלך, בדרך אתה מביט בדפים ובקובץ האקסל המפואר שהכנת ואתה בטוח שאתה בדרך לבחירה נכונה. אתה הרי יודע מה לבחור, קנית קלסר חדש וחשבת על הכל. מחנה את האוטו בכחול לבן, עולה לקומה שניה במשרדים של הקבלן שלך והנה זה מולך. רשימת הדירות. כל בניין קיבל את האות P ומספר כלשהו. החלל קטן, ספה זוגית, מתקן מים. נציג של מחיר למשתכן שאין לו מושג בכלום וכמה עובדים מצד החברה, שותים קפה ומרוצים מהחיים. זה לא יום בחירת דירות רגיל של עשרות אנשים ושלטים מנצנצים, פה בוחרים שאריות וככה זה נראה, קז'ואל עם אווירה של שבת בבוקר.

הדבר הראשון שמקבל את פניך הוא לוח הדירות המלא. אבל רגע, משהו לא מסתדר! יש יותר דירות ממה שצריכות היו להיות. אבל החלטנו כבר בבית! לאט לאט מתבהרת התמונה, קודם כל אתה מבין שהאתר אינטרנט של הקבלן קרס. כן הוא לא עובד היום ובמקרה זה נפל על יום בחירת הדירה. אהה, אחד מהם אומר, ביטלו בחירה של שתי דירות והם חזרו ל"שוק". המחיר הממוצע של דירת גן בפרדסיה הוא כ 1.700.000 והמחיר של כל אחת מהדירות שפתאום חזרו לשוק הוא 1.070.000. יש הבדל. יש לך חצי שעה לפני שאתה נכנס לבחירת הדירה להבין בכלל מה הן הדירות האלו. והקבלן עושה טובה ומדפיס לך את המפרט הטכני של הדירה. רגע הדירות בכלל פונות לצפון וזה לא מה שקבענו בבית אבל היי, הבדל של מאות אלפי שקלים.

פתאום מתחיל לי רעש באוזניים, מרגיש כאילו החדר הצטמק והלחץ אוויר דוחס לי את הראש ובתוך הוואקום הזה אני צריך להחליט. והאישה אומרת שהיא יודעת שדיברנו על דירת גן אבל יש לנו הזדמנות לקנות דירה במחיר יותר הגיוני ופחות משכנתא ופחות השתעבדות ולפחות 10 שנים לפחות. פחות. פחות. ואני חשבתי על היותר ועל הגינה ועל העציצים ועל מה אגדל ועל מנגל ועל ריח של גשם ויותר עבודה ויותר הוצאה ויותר מרחב.

בדומה ללחץ אוויר בחדר הזמן גם הוא הולך ומתכווץ. על המדף עומדות שתי דירות ארבעה חדרים במחיר טוב בקומה שניה או שלישית. על ספה יושבים שני זוגות שהולכים להקדים אותנו בבחירה. זוגות במצב טוב, אחד מהם הביא חיזוק של אמא אסרטיבית. יושבים על הספה ומסתכלים על המדף לקטוף את הפרי הבשל והזול (יחסית, רבאק מיליון שקל). לצורך העלאת המתח שתי פגישות נערכו במקביל. מחכים על הספה ואני חושב במוחי מחשבות שלעולם לא אשתף. אנא עשה שייקחו את הדירות הרגילות וישאירו לי את דירת הגן. אנא כחלון. אני יודע שכבר סיכמתי איתך שאצביע לך בבחירות אבל אם הם ייקחו את הדירות האלו אני גם אתפקד ל"כולנו". רק תיתן לי את המזל לדירת גן ולחסוך את הריב עם האישה. אנא כחלון, אתה טיפוס משפחתי.

הזוג הראשון יוצא מהחדר בחיוכים מבוישים ולאחריו יוצאת נציגת הקבלן מרוצה עם מדבקה בצבע אדום ומדביקה על השלט שלפנינו "נ מ כ ר", היא טופחת על המדבקה שתשאר שם. הזוג מלטף את המדבקה ויורד במדרגות לכיוון היציאה. הם בחרו את הדירה הרגילה. הזוג השני נכנס לפגישה ואנחנו מחכים לתורנו. מזמינים אותנו פנימה, מאוד נחמדים בפנים מציעים לנו מים, פותחים את המפות ומסתכלים על הדירות שנותרו. אני כל כך מתרגש שהאישה עושה הכל, יושבת ובוחרת לנו בית. אני מהנהן. אבל רגע, עוד לא התקבלה ההחלטה בחדר השני! עשרים וחמש דקות לתוך הפגישה שלנו נפתחת הדלת. הם בחרו את הדירה הרגילה. עשרים דקות לבחירה. נישאר עם דירת הגן. כנס פעילי מפלגת "כולנו" בפרדסיה יערך על הדשא שלנו.

המעבר הקליל הזה בין הוצאה ענקית לבין הוצאה ענקית פלוס הוצאה של חצי מיליון הוא כל כך לא ניתן לעיכול שהלכנו לאכל בארומה. כמונו בארומה נפגשו כל הזוגות מאותו היום. אחד אחד, הלכו על ארוחות הבוקר המוכרות וקיוו להרגיע את הרעב ואת המחשבה על מה לעזאזל התרחש עכשיו בקומה השנייה בקריית חיים.

מאת

Elad Gvirtz

Data Enterpanour - https://drivenn.io/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s