האקסלרטור מספר 5 של מיינדסט MindCET Ed tech eccelarator 15.02.2017

תמיד טוב לבוא לאקסלרטור של מיינדסט (MindCET) במיוחד בשבוע שבו מתבשרים על עוד הצלחה של הבוגרת הכי מפורסמת Code Monkey  שפיתחה תוכנה ללימוד תכנות מגילאי 9 שיושמה בפרויקט ארצי גדול (שימו לב – 257,817 תלמידים) שנקרא אולימפיאדת הסייבר הישראלית. Code Monkey  גייסו מליון וחצי דולר ובקרוב תתרחב לסין. המתכנת ג'אבה שיושב לידי במשרד הרעיף שבחים על התוכנה שגרמה לבת שלו בת ה-10 להתעניין בתכנות. ובכלל אני מאמין שתכנות עומד בשורה אחת עם אמצעי ביטוי אחרים כגון כתיבה, ציור, פיסול ועוד. מיינד סט מבית מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) הוא מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך שכולל אקסלרטור חינוכי טכנולוגי (Ed-tech) , מעבדה למורים ומאמצי טכנולוגיה מוקדמים, פיילוטים, מחקרים ועוד.

לאקסלרטור הגיעו חברות בשלבים ראשוניים חלקם עם מוצר קיים, מיינדסט נתנה את הכלים להצלחה, פיתוח המוצר, תכנית מנטורים וכל מה שקשור בכך וסייעה להטמיע ולקשר בין המשתתפים לבין בתי ספר וגנים. אם זאת יש מקום לשיפור כפי שטענו חלק מהנוכחים. אז הנה הם בוגרי האקסלרטור החמישי של מיינדסט:

Biosignals

מתמקדים בWell being של התלמיד באמצעות ביו-פידבק אישי של 10 דקות ביום, לחץ חברתי אקדמי וכו. משתמשים בוירטואל ריאליטי להציג פידבקים גופניים למשתמש כגון קצב פעימות לב וכו. משתמשים בסמארטפון ובערכה. מותאם אישית לתלמיד ומפתח את החוסן האישי שלו ותחושת המסוגלות להתמודד עם משימות היומיום, ההורים מעידים כי מסייע. מחפשים משקיע של 1.2 מיליון דולר. מוכרים ב35 מדינות.

מדד איש חדיש – רעיון נחמד, אין פה פריצת דרך אלא הטמעה של טכנולוגיה מוכרת. 3.2 חדישדישים

playground 

אפליקציה לניהול גני ילדים וקבוצות הורים. אחרי כל אלפי ההודעות באה אפליקציה עושה סדר ואפילו תזכיר לכם איזה שיר הילד למד היום בגן שלא יהיה לכם את הפרצוף המופתע מהורהר של מה לעזאזל הוא שר עכשיו. כולל זיהוי פנים ותחסוך מכם 50 תמונות של הילד של השכנה. גננת העידה שזה יעיל (כמובן).

מדד איש חדיש – נראה מבטיח, עם זאת קל להעתקה ושכפול. תחרות מכל פינה. 3.7 חדישדישים

Museloop

משחקיות במוזיאון, משחק אינטראקטיבי עם תכני המוזיאון מותאם גילאי. המנטרה שלהם היא שהמבקר הוא לא יוזר כלומר צריך להרים את העיניים ואשכרה לראות את המוצגים. האפליקציה מאריכה את זמן המעורבות של המבקר במוזיאון ותורם לחוויה. נשאלו על סקלביליות, הרעיון שלהם בגדול הוא לפתח פורטל כולל למשתמשים.

מדד איש חדיש – בסדר, יכול להיות יעיל. 2.9 חדישדישים

We make

המייקרים הגיעו לשכונה. נותנים את הציוד והכלים למורה כיצד לנהל שיעור שכולל פעילויות הכוללות יצירה של למשל דגם של מערכת הנשימה. סרטוני הסבר על הבניה עצמה וכן תוכן רלוונטי. החומרים בהם משתמשים הם ממוחזרים והתלמידים מביאים איתם. חלק מהדגמים יכללו פריטים שניתן להדפיסם במדפסת תלת מימד.

מדד איש חדיש – חשוב, קצת נאיבי, עשוי לתפוס. 2.5 חדישדישים.

Webee

מערכת משחקים חינוכית. נותנת פידבק מידי מה הילד למד. מתאימים תכנים לכל ילד, 100 משחקים מקוריים שפותחו על ידי מומחים לגיל הרך, 30000 לקוחות שרכשו את המערכת. יוצרים חוויה חינוכית וכו.. יש הכנסות.

מדד איש חדיש – מאוד קול, נראה טוב, צריך לשכנע את ההורים בתועלת. 3.5 חדישדישים

Sentidio

איך לנהל שיחה, מה זאת פרטיות ומה עושים שרבים עם חבר הם חלק מהנושאים שמעסיקים ילדים עם צרכים מיוחדים על קשת האוטיזם ובני משפחותיהם. סנטיבו מציגה סימולציית וידאו של סיטואציות חברתיות בא הילד צריך לבחור מה לעשות בסיטואציה מסוימת כגון משחק שהתפתח לריב. Video modeling נמצא כאפקטיבי לעבודה עם ילדים אלו. ניתן להמשיך את העבודה שמתחילה בקליניקה או בטיפול בבית על ידי ההורים. המתחרים הם בעיקר מוצרים מסורתיים כגון סיפורים מצוירים וכו. מגייסים 300000 אלף דולר. פיילוט רץ ובקרוב נכנס לבתי ספר. הקהל שאל כיצד ניתן למדוד את האפקטיביות של הפתרון וכך יפתח את השוק לגורמים נוספים.

מבטיח, שוק של חצי מיליון ילדים בארה"ב. שאפו 4.1 חדישדישים

מאת

Elad Gvirtz

Data Enterpanour - https://drivenn.io/

2 תגובות בנושא ״האקסלרטור מספר 5 של מיינדסט MindCET Ed tech eccelarator 15.02.2017"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s